Pittsburgh Virtual Tour

W tym roku szczyt inwestycyjny  Select USA odbywa się wirtualnie w formie serii wydarzeń. Jednym z nich jest  Pittsburgh Virtual Tour 9 lipca br.  – wydarzenie dla spółek technologicznych zainteresowanych rynkiem amerykańskim – w szczególności działających w obszarach robotics, Artificial Intelligence, Machine Learning, Autonomous driving vehicles etc.

Pittsburgh to silny ośrodek tech w USA; Carnegie Mellon University (w programie) jest też miejscem narodzin sztucznej inteligencji ponad 50 lat temu. To w Pittsburghu Uber testuje pojazdy bezzałogowe, Bosch i Google mają swoje centra AI, a Zoom dokonał ostatnio inwestycji w związku z dużym rozwojem firmy. Z pewnością jest to lokalizacja, którą warto pod tym względem bliżej poznać.

Dla firm technologicznych, które myślą o przyczółku w USA, Pittsburgh jest też bardzo ciekawą alternatywą dla Doliny Krzemowej.  Wiele firm, także amerykańskich, przenosi część swoich działań właśnie do Pittsburgha między innymi ze względu na kompetencje tech (CMU ma jeden z najlepszych programów computer science w USA i na świecie; Pittsburgh ma też 5 miejsce w USA pod względem liczby absolwentów STEM), ale też na dużo niższe koszty niż np. w Kalifornii. Więcej informacji i link do rejestracji